Bilimin Cevap Veremediği Sorular

Bilimin cevap veremediği sorular en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Her şey göz önüne alınacak olduğu zaman çağımız bilim ile teknoloji açısından büyüleyici bir çağ olarak öne çıkmaktadır. Bilim tarafından yanıtlanmış olan birçok sorunun cevabı ön plana çıkıyor olsa bile hala bir o kadar da kesin olarak cevapların verilemediği sorular ön plana çıkmaktadır. Bu soruların neler olduğu ve neden hala cevaplarının verilemiyor olduğu da en çok araştırılan ve gizemli kalan konular arasında yer almaktadır.

Bilimin yanıtlayamadığı sorular kısmı en çok araştırılan konular arasında yer alır. Bilim zaman ile gelişmeye devam eden ve gelişimleri devam ederken birçok çözümler üreten olgu olarak yer alır. Bu da demek oluyor ki daha cevaplanmadan yer alan sorular bulunsa bile hızla gelişen teknoloji yanı sıra öğrenme yetenekleri sayesinde bu soruların kısa sürede yanıtlanabilecek hale gelmesi de dikkatlerden kaçmaz.

Neden Rüya Görürüz?

Bilim insanları uykunun hangi aşamasında meydana geldiğine dair yapmış oldukları araştırmalar rüyaların rem safhaları içerisinde yani uykuların dördüncü noktasında gerçekleşiyor olduklarını da bulmuşlardır. Bu nokta toplam uyku sürelerinin yüzde 15 ila 20 kadarlık kısmında meydana gelmektedir.

Bir yandan da bu aşama içerisinde beynin elektrik sinyalleri bedenin o kadar güçlü verilir ki tıpkı uyanık olduğu zamanlarda olduğu gibi fiziksel olan aktiviteler gösterilmektedir. Bunlar bilimin açıkladığı kısmı olurken rüyada gördüklerimizin nedenlerinin ne olduğu da merak edilir.

Bilimin Cevap Veremediği Sorular
Bilimin Cevap Veremediği Sorular

Evrende Yalnız Mıyız?

Bilimin cevaplamadığı sorulardan bir tanesi de evrende yalnız mıyız sorusu olarak öne çıkmaktadır. Bazıları evrende tek canlı olarak yaşama formunda yer aldığımızı da dik getirir. Fakat bazı durumlarda bu durum gerçekse hayal dahi edilemeyecek kadar büyük olarak yer alan bu evrende yapayalnız olarak öne çıkarız.

Bazı bilim adamları ise yaptıkları açıklamalar sırasında sadece bizim galaksimiz içerisinde dahi yaşanabilir gezegenlerin sayılarının 40 milyar düzeylerine kadar çıkabilecek olduğu kanısını dile getirir. Eğer hal bu şekilde yer alırsa uzaylıların bizler ile aynı evren içerisinde yaşıyor olma ihtimalleri de büyük olasılıktır.

Yoruma kapalı.