Camdaki Kız Kitap Konusu

Camdaki Kız kitap konusu genel olarak incelenecek olduğu zaman bir kız zengin bir iş adamının kapatması olarak kitapta öne çıkar. Genç kızlığı sırasında öz babası tarafından tecavüze uğramış, ardımdan da hem toplum hem de aile tarafından fazlası ile dışlanmıştır. Hayri’den kendisi ile evlenme sözü alır ve bu şekilde hayatının kurtulacağına dair bir umut bağlar. Fakat Hayri de aradan zaman geçince evlenmeden bir anda ortadan yok olur ve Nalan bu sefer iyice hayallerini yok eder.

Camdaki Kız Kitabının Ana Düşüncesi

Küçüklük yaşlarından itibaren çekmiş olduğu acıların ateşi de bir türlü sönmek nedir bilmezken kolay kolay hem unutulmayacak hem de izleri hayatı boyunca üzerinde taşıyacaktır. Aşk yakarken ayrılık da çok farklı bir şekilde kavuracak, aldatılmaksa her zaman hep daha çok acıtacaktır. Çocukluk acılarının tekrar yaşanacağı kişiler gözlerden tanınacak ve başkasına değil de her zaman ona aşık olunacak. Hayat her zaman kendi ellerimiz arasında bizlere ışıkları buldurur ve kaderimiz aslında doğduğumuz evlerde yazılarak öne çıkar.

Yine o ev içerisinde aydınlanmalar meydana gelecek ve belki de ona aşık olacak hayat kendi ellerimiz ile bizlere bulduracaktır gerçekleri.

Camdaki Kız ana düşüncesi kısmında kaderimizde yer alan mutluluk her zaman doğduğumuz evlerde olmayabileceği gibi farklı olan yollarda da meydana gelebilir. Camdaki Kız kitabında her zaman olduğu gibi gerçek yaşam hikayesinden ele alınarak anlatılması okuyan herkesin canlarını yakan bir yapım olmuştur. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından yazılan bir kitap olurken adeta bir varoş çocuğun aşk hikayesini en baştan en sona anlatacaktır.

Camdaki Kız Kitap Konusu
Camdaki Kız Kitap Konusu

Nalan bu kitapta hem acı çekecek hem aldatılacak hem aşık olacak hem aşık olduğu adam tarafından terk edilecek hem de acılarla büyümeye mahkum kalacaktır. Nalan’ın hayatı herkesinkinden biraz daha farklı bir şekilde yazılırken acı dolu bir şekilde meydana gelen gerçeklikler herkesin çok daha farklı bir şekilde büyümek zorunda kaldığını genel olarak ele alacak.

Aşk ve acının bir insan üzerindeki etkilerini en iyi şekilde de ortaya çıkaracak.

Yoruma kapalı.