Dünyaca Ünlü Türk Şarkıcılar

Dünyaca ünlü Türk şarkıcılar genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok farklı isim ilk sıralarda yer almaktadır. AKM binası ile İstanbul’un kültür sanat hayatında yeni bir döneme adım atılması dünyaca fenomen olmayı başaran 11 ünlü isim için daha önemli bir yere sahip olmaya devam etmektedir.

21’nci Yüzyılın Dünyaca Ünlü Türk Sanatçıları

21’nci Yüzyılın Dünyaca ünlü Türk sanatçıları genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok farklı isim ön plana çıkmaktadır. Bu isimler arasında;

  1. Fazıl Say ilk sırada yer almaktadır. Dünya genelinde dört bir yanda konserlerine devam eden ve sayısız ödül sahibi olması ile dikkatleri çeken isimdir. Konserden konsere giden piyanist tuşlara her dokunuşu sırasında adeta tüm dünya genelinde çok farklı hazları beraberinde getirmektedir.
  2. Güher & Süher Pekinel kardeşlerin hayatları da belgesel oldu. Türk ikiz kardeşler piyano sanatçıları olarak da herkesin gönlünde taht kurarken dünya genelinde en iyi piyano ikilileri olarak kabul edilmektedir.
  3. Şefika Kutluer; Amerikalılar adeta ona sihirli flüt ismini taktılar. New Yorklu müzik eleştirmeni tarafından takılan lakap ülkemizin gurur kaynaklarının başında gelmesi ile de dikkatleri çekmektedir.
  4. Kudsi Ergüner; Mevlevi müziğin ustası olarak herkes tarafından bilinmektedir. Geleneksel olarak sufi müziklerinin hem ustası hem de ney enstrümanı ile bilinen en iyi icracıların başında gelir:
  5. Mercan Dede hem doğu hem de batının bir araya gelmesindeki en etkili isimlerin başında gelir. Sufi müziklerdeki etnik enstrüman ve sanatçıları zengin bir hale getirerek elektronik müzik ile harmanlamalayı başarmıştır.

Dünyaca Ünlü Türk Şarkıcılar

Dünyaca Ünlü Türk Şarkıcılar
Dünyaca Ünlü Türk Şarkıcılar
  1. Sertap Erener; Eurovision birinciliği ülkemizde sadece ona ait. 2003 yılında yapılan yarışmada ülkemizi tam 167 puan alarak birinci sıraya taşımayı başarmıştır.
  2. Tarkan pop müzik denildiği zaman adeta herkesi mest etmektedir. Özellikle dünya genelinde kıl oldum abi şarkısı ile ünlenmeyi başarmış ve megastar olarak herkesin gönlünde yer edinmeyi başarmıştır.

Biri birinden farklı ünlü isimler hem dünya genelinde ismini duyurmayı başarmış hem de başarıları ile gurur kaynağımız haline gelerek ülkemize çok farklı başarılar katmıştır.

Yoruma kapalı.