Bugüne Kadar Yapılmış En İyi 5 Film

Film izlemek, bizleri oturduğumuz yerden farklı diyarlara götüren, hayal gücümüzü genişleten, keyifli dakikalar geçirmemizi sağlayan en büyük aktivitelerden biridir. Özellikle kaliteli bir film izlediğinizde, film sonunda yüzünüzde oluşan tebessüm, film izlemenin bizlere verdiği mutluluğun ne kadar büyük olduğunu bizlere kanıtlıyor. Bugüne kadar çekilmiş binlerce film var. Bu filmler arasında hangilerini izlememiz gerektiğini, hangi filmleri izledikten sonra etkisi altında kalacağımızı sizlere yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

Film İzlemenin Kişisel Gelişime Katkısı Nelerdir?

Film izleme kültürünün oluşması kişisel gelişimde çok önemli bir faktördür. Tıpkı kitap okumak gibi, film izlemekte zihnimizi açar, bizleri geliştirir ve farklı konularda bilgi sahibi olmamızı sağlar.

Film Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle şunu belirtelim, her film izlenmez. Bir film izlerken o filmden keyif almamız gerekir. Bir film izlerken zamanın bir an önce geçmesini istiyorsanız o filmi hemen kapatın. Ancak film izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadan filmi bitirdiyseniz, o film kaliteli bir yapımdır.

Film seçimi yaparken IMDB puanı çok çok önemlidir. IMDB, milyonlarca insanın izlemiş oldukları filmlere puan verdiği dünyaca ünlü bir sitedir. Sizde film izlemeden önce hangi filmi izleyeceksiniz o filmi IMDB’nin sitesinden aratıp bulabilir, puanına göre izleyip izlememe kararı verebilirsiniz. 7 puan ve üzeri filmler genelde kaliteli yapımlardır.

Bugüne Kadar Yapılmış En İyi 5 Film

1) Esaretin Bedeli

Andy Dufresne, suçsuz yere yaklaşık 20 yılını Shawshank Devlet Cezaevi’nde geçirir. Masumiyetinin kanıtlanmasına rağmen onca yıl hapishanede kalan Andy Dufresne, umudunu hiçbir zaman kaybetmez. Birgün demir parmaklıklardan kurtulacağı ümidiyle hapishanede yaşam mücadelesi verir. Bir başyapıt olan bu film binlerce film arasından IMDB listesinde birinci sırada yer almaktadır.

Esaretin Bedeli Fragmanı

2) Baba

Don Corleone, Amerika’nın en büyük İtalyan mafya ailesinin lideri. Michael ise babasına küskün bir savaş gazisi. Kız kardeşinin düğününde babasıyla barışan Michael, Don Corleone’ye yapılan suikast girişimi sonrasında ailenin başına abisi Sonny ile birlikte geçer. Michael, işleri yoluna koymaya devam edecek mi? Yoksa aile, liderini kaybettikten sonra yok mu olacak? Bu filmi halâ izlemediyseniz lütfen hemen izleyiniz.

Baba Film Fragmanı

3) Akıl Oyunları

Dahilik ile delilik arasındaki o ince çizgide gidip gelen bir matematik profesörü olan John Nash, öğrencilik yıllarında birçok başarılara imza atmıştır. Yüksek egoya sahip olan hırslı Nash, paranoid şizofren olduğunu kabul etmemektedir. Nash bir deli mi yoksa bir dahi mi? İzleyelim ve görelim.

Akıl Oyunları Fragmanı

4) Büyük Balık

Tim Burton’un yönetmenliğini yaptığı şahane bir fantastik film. Bu filmi izlerken hem gülüyor hem hüzünleniyoruz. Sayılı günleri kalan ölüm döşeğindeki bir baba, hikaye anlatmayı çok sevmektedir. Bu yaşlı adam, gençliğinde yaşadığı maceraları sınırsız hayal gücü ile birleştirip destansı bir şekilde anlatır. Hayata bakış açınızı değiştirecek bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Büyük Balık Fragmanı

5) Forrest Gump

Tom Hanks’in muhteşem performansı ve olağanüstü bir senaryo. IQ seviyesi düşük olan bir adamın hayat hikayesini anlatan bu film, bizlere birçok duyguyu aynı anda yaşatmayı başarabiliyor. Ailecek izleyebileceğiz bu film, hem macera hem komedi hem dram türleri arasında zirvede ilk 5’teki yerini her zaman koruyor.

Forrest Gump Fragmanı

Yoruma kapalı.