Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir?

Kulak çınlamasına ne iyi gelir dediğinizi duydum ve hemen sizler için araştırmaya başladım. Eğer bu sorunu yaşıyor ve nedenlerini merak ediyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz. Kulak çınlamasının nedenini halk dilinde birçok kişi tarafından farklı açılardan duymuş olabilirsiniz bunların çoğu hurafedir, hatta şöyle duymuş olabilirsiniz; eğer biri sizi iyi anıyorsa sağ kulak, hakkınız da kötü konuşuluyorsa sol kulağınız çınlar olarak bilinip söylense de aslında kulak çınlaması bir kulak hastalığının belirtilerinden biri olabilir. Kulak çınlaması bilim dünyasın da Tinnitus adı verilen bir hastalık türüdür.

Kulak çınlamasına en iyi gelen tedavi doğal yöntem olarak da en çok tercih edilen tedavi çeşididir. Karakafes çayı , papatya ve tarçın okuduğunuz bu üç bitki kulak çınlamasını giderecek tedaviye sahiptir. Bu üç bitkinin eşit olacak şekil de karıştırılıp ılık bir suyun içerisin de bekletilip demlendikten sonrada tüketilmesi söylenmektedir. Demlediğiniz bu çay düzenli olarak tüketildiğinde faydasını o zaman görebileceğiniz söylenmekte. Tabi ki sadece doğal yönden tedaviler bununla sınırlı kalmamakta daha birçok yöntem bulunmakta burada önemli olan sizin hangi tedaviyi uyguluyor olacağınız diğer bir yöntemimiz de elma sirkesi zaten elma sirkesinin faydasının çok olduğu iyi gelmeyecek şeylerin iyi geleceklere oranla daha az olduğu bilinmektedir. Elma sirkesinin içerisin de bulunan organik asitler sayesin de çınlama sorununu yaratan iltihabın yok olmasına yardımcı olur.

Kulak  Çınlaması  Neden Olur?

Bildiğimiz üzere kulağımız en savunmasız ve saçlarımız harici dış etkenlerden, yani pis hava veya sudan koruyamadığımız bir organdır. Bu nedenle kulak çınlaması neden olur sorusuna birçok sebep sayabiliriz.

  • Kulağımızın içerisinde bulunan gözle de görebileceğimiz sarımsı renkli olan kir kulak çınlamasına neden olur.
  • Yabancı bir cisim veya çok fazla maruz kaldığımız gürültülü bir ortam da bulunma.
  • İç kulağınızın hücreleri zarar görmüş olması da çınlamaya neden olmakta.
  • Kulağımızın içerisinde ki orta kulakta sıvı birikmesi veya iltihap çınlamaya sebep olmakta.

İşte bunlar gibi sebepler yüzünden kulağınız çınlamaya başlar sizler de hemen arama motoruna direk kulak çınlamasına ne iyi gelir yazmak yerine aile hekiminize görünmeniz gerektiğini söylemek isteriz.

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer?

Yukarıda da bahsettiğim ilk olarak doğal yöntemlerle geçirebilirsiniz şayet ki işe yaramazsa;

  • Size en yakın hastaneye gidip çeşitli testler ve röntgen çekilerek altta yatan sebepler aranıp bulunmakta.
  • Doktorunuzun size iyi geleceğini düşünüp verdiği ilaç mutlaka kullanılmakta.
  • Kesinlikle bu sorunu yaşadığınız ve tam olarak iyileştiğinizi gözlemlemediğiniz süre boyunca yüksek sesle müzik dinlememeli veya ortam da bulunulmamalı iyileşinceye kadar da uzak durulmalıdır.

Yukarıda da okuduğunuz üzere kulak çınlaması niye olur ve kulak çınlamasına ne iyi gelir başlıklarını ele alarak sizlere hastalığınızla alakalı bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaya çalıştık umarım olmuşuzdur. Artık bilinçli bir hastasınız.

Yoruma kapalı.